випускний в університеті ІІІ віку

     За звичай слово «випускний» ми поєднуємо з веселою шкільною юністю, яка виходить на самостійний шлях життя. А тому іноді навіть не звично, що випускний вечір буває і у людей шанованих років. Але у слухачів Університету третього віку позаду – напружений навчальний рік, протягом якого вони забули про літа, хвороби, проблеми, бо кожен знайшов для себе цікаве і корисне заняття.  Випускний вечір та вручення сертифікатів в урочистій обстановці відбулося 23 травня в Університеті ІІІ віку. Щасливі, усміхнені студенти приймали привітання від гостей. Багато теплих слів та побажань здоров’я, успіхів , миру і добробуту лунали від заступника голови районної державної адміністрації Інни Віталіївни Бігун, заступника директора територіального центру Володимира Степановича Климюка та головного бухгалтера територіального центру Галини Сельвестрівни Херло. Свято прикрасили своєю музичною творчістю учасники художньої самодіяльності районного будинку культури .

 

    При отриманні сертифікатів всі студенти дякували за надану увагу та знання.  Найголовніше, як зізнаються самі студенти, вони отримали чудову можливість спілкування, адже цього так не вистачає людям старшого віку. В цілому святковий захід  у територіальному центрі пройшов  весело і душевно, на позитивній ноті та з посмішками на обличчях.

Захід присвячений Дню пам’яті та примирення і 74-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

До  Дня пам’яті та примирення і  74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 8 травня відбулася святкова зустріч в Університеті ІІІ віку. Працівники територіального центру привітали підопічних, серед яких було багато дітей війни, зі святом. Також з вітаннями звернувся до присутніх заступник територіального центру Володимир Степанович Климюк, він побажав їм міцного здоров’я, сил та енергії, бадьорості та мирного неба над головою. Учасниками художньої самодіяльності районного будинку культури було підготовлено концертну програму.

 

    Як завжди традиційно слухачі привітали  іменинників, а їх було аж семеро: Гноянець Богдана Миколаївна, Шепшелей Лідія Василівна, Ващук Ганна Михайлівна, Швед Олександра Денисівна, Смаль Лідія Іванівна, Левонюк Ірина Ісаківна та Грисюк Іван Степанович, якому виповнилося 80 років. 

І знову про субсидію

      Так ,як слухачі Університету відносяться до не зовсім соціально захищених верст населення, то для них є актуальним питання отримання субсидії. Для роз׳яснень питань ,які найчастіше виникають при її оформленні був запрошений заступник начальника управління соціального захисту Віталій Федорович Леонець. Він розповів присутнім про умови отримання субсидії на літній період, про наслідки несплати рахунків , які  надсилають організації , які надають послуги (ВОЛИНЬГАЗЗБУТ і ВОЛИНЬЕЛЕКТРОЗБУТ). А також відповів на питання ,які цікавили присутніх.

захист прав споживачів

   28 березня в Університеті ІІІ віку відбулася зустріч із працівниками  Камінь-Каширського бюро правової допомоги по темі  «Захист прав споживачів». Начальник бюро Інна Бондар проінформувала слухачів про права споживачів у разі придбання ними товару неналежної якості у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків та розповіла про обмін непродовольчого товару належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням. Надана інформація була дуже корисна та зрозуміла для студентів «Університету третього віку». У підопічних центру було багато питань, на які вони отримали вичерпні відповіді.

8 Березня в Університеті ІІІ віку

    6 березня  в Територіальному центрі для жіночої частини слухачів Університету ІІІ віку відбувся  святковий захід, присвячений Міжнародному жіночому дню  8 Березня. Свято відкривав заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віталій Леонець. Присутнім жінкам він побажав здоров’я, злагоди, добробуту, родинного щастя і весняного настрою.   

   Щоб подарувати присутнім тепло та приємні хвилини відпочинку - свято супроводжувалось піснями, які підготували учасники художньої самодіяльності районного будинку культури та вихованці дитячої школи мистецтв. Виступаючі подарували добрий настрій та посмішки пенсіонерам,  які так цього потребують.

    Свято продовжувалось за святковим солодким столом і запашним чаєм. По завершенню заходу від працівників територіального центру гості отримали букети із вербових котиків.

Відзначення міжнародного дня рідної мови

   З метою відзначення Міжнародного дня рідної мови 21 лютого відбулася зустріч в Університеті ІІІ віку. До проведення заходу долучилася завідуюча районної дитячої бібліотеки Світлана  Трикуш.  Світлана Василівна розповіла про мову як найцінніший скарб, що зберігається в душі кожної людини, про те, що завдяки мові ми не тільки спілкуємося між собою, а також пізнаємо світ, висловлюємо власні емоції та почуття. Були приведені цікаві факти про українську мову як одну з найбагатших, найпоширеніших і найкрасивіших мов у світі. Також слухачі ознайомилися з новинками української літератури, з популярними сучасними авторами та їхніми книгами.

 

 

Телефонні шахраї,як захиститись

З давніх-давен і до нині український народ славиться своєю добротою,щирістю і сердечністю. Але в теперішній час цими чеснотами бажають скористатися нечисті на руку особи, а саме шахраї. Тому щоб убезпечити саму вразливу частину громадян ( пенсіонерів) в Університеті ІІІ віку було проведено зустріч на тему : «Телефонні шахраї,як захиститись». Для читання  лекції на цю тему було запрошено старшого оперуповноваженого сектору кримінальної поліції  Камінь-Каширського відділку поліції Півня ОлександраОлександровича, який розповів всім присутнім про різні види і способи шахрайств, а також як від них захиститись. І вже за традицією зустріч закінчилась привітанням іменинників зі співом " Многая літа"  та смачним чаєм.

Зустріч з лікарем-інфекціоністом

«Профілактика паразитарних хвороб та вплив гельмінтів на організм людини»  такою була тема чергового заняття в Університеті ІІІ віку, яке відбулося 24 січня в приміщенні Територіального центру соціального обслуговування.

    В наш час однією з медичних проблем є зростаюча кількість паразитарних захворювань. Люди можуть легко інфікуватися гельмінтами та співіснувати з ними роками. Тому дуже важливими є вчасні та ефективні профілактика та лікування паразитарних захворювань.  На лекції лікар-інфекціоніст Анатолій Овсієнко розповів  про шляхи зараження гельмінтами, симптоми захворювання, методи лікування та профілактики. Також лікар з багаторічним стажем не зупинився тільки на одній темі, він розповів слухачам, які ще є інфекційні захворювання, що є збудниками інфекційних процесів в організмі людини, якими шляхами передаються інфекції, які симптоми перебігу хвороб та методи лікування. Анатолій Якович наголосив на дотриманні санітарно-гігієнічних правил.

 

      В кінці заняття слухачі Університету подякували лікарю за корисну інформацію та вичерпні відповіді на поставлені питання.

лине лунко коляда

     Зима — таки найбагатша на свята пора року. До них ми готуємося заздалегідь, на них чекаємо, очищуємо тіло й душу і віримо в дива, які зазвичай дарує Різдво. Ці свята приносять нам тепло і радість у кожну родину.  Тому 11 грудня для  слухачів  Університету ІІІ віку було проведено святковий захід, присвячений різдвяним святам. Зала наповнилась новорічним настроєм: ялинка милувала око, кольоровий дощик та прикраси створювали новорічну атмосферу.

    Директор територіального центру Петро Новосад та заступник територіального центру  Володимир Климюк привітали всіх із новорічними та різдвяними святами та побажали усім присутнім  міцного здоров’я, добробуту, миру та злагоди.

    Гарна колядка, дзвінка щедрівка та добрі побажання линули від аматорського ансамблю «Криниченька» села Грудки. Гучні колядки осяяли залу своєю щирою радістю та наповнили день особливим  світлом Різдва.

 

    Різдвяні дні насичені дивом і особливою силою, а тому усі побажання цього дня повинні обов’язково здійснитися. Тож є надія, що цей рік принесе мир і спокій в нашу державу, а ще здоров’я і добробут у кожну родину.

 

А наші пенсії зростуть в новому році?

20  грудня в Університеті ІІІ віку відбулася зустріч з заступником начальника Камінь-Каширського обєднаного управління Пенсійного фонду Людмилою Андріївною Михалік  на тему : «А наші пенсії зростуть у Новому році?». Під час зустрічі вона ознайомила присутніх зі змінами в пенсійному законодавстві, механізмом обрахунку пенсій та визначення необхідного страхового стажу для призначення пенсії за віком, а також Людмила Андріївна розповіла слухачам про перерахунок пенсій в 2019 році. Цікавим для них стали електронні послуги, що надає Пенсійний фонд України, зокрема СМС-інформування – сервіс, який дає можливість користувачам отримувати персональну інформацію щомісячно на мобільний телефон, на електронну поштову скриньку або на веб-портал в особистому кабінеті.  По закінченні лекції всі мали змогу отримати відповіді на всі питання по пенсійному забезпеченню.

Не інваліди, а люди з особливими потребами

      3 грудня  в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Камінь-Каширської РДА відбулось урочисте відзначення Міжнародного Дня людей з інвалідністю. Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов'язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре.

     На заході були присутні заступник голови районної державної адміністрації Бігун Інна Віталіївна, заступник начальника управління соціального захисту населення Леонець Віталій Федорович, директор районного центру зайнятості Дзямко Лілія Мефодіївна, директор територіального центру Новосад Петро Денисович.

 

     Душевну атмосферу та гарний добрий настрій на святі створили представники районної дитячої бібліотеки та вихованці дитячої школи мистецтв.

Бесіда зі священником Сергієм Михалюком

22 листопада, напередодні Різдвяного посту до Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Камінь-Каширської РДА завітав настоятель Петро-Павлівського храму УПЦ села Підцир’я протоієрей Сергій Михалюк.

 

   Отець  Сергій залюбки відгукнувся на запрошення персоналу та відвідувачів Університету ІІІ віку  та присвятив зустріч обговоренню теми: «Християнська любов та її прояви». Розмова пройшла у теплій, дружній обстановці. Відчувалися велика зацікавленість та бажання людей спілкуватися зі священиком на духовні теми

Як зберегти шлюб до золотого весілля: особистий досвід і секрети сім’ї Январьових

    08 листопада в Університеті ІІІ віку відбулася святкова зустріч - підопічні Євгеній Іванович та Лариса Олександрівна Январьови відсвяткували «Золоте весілля». 50 років спільного життя - ціла вічність. За п’ять десятиліть шлюбу подружжя змогли прожити безліч радісних, а також тривожних моментів життя. Але, незважаючи на всі негаразди, їх почуття залишилися міцними. Такі відносини можна порівняти тільки з властивостями золота - металу, який зовсім не іржавіє. 

    Привітати ювілярів зі святом прийшли директор територіального центру Петро Денисович Новосад та заступник директора територіального центру Володимир Степанович Климюк.  

      Також на заході була організована виставка робіт Лариси Олександрівни. Візерунки на рушниках, лики святих, сюжети та образи вишитих картин, неповторність вишивки переносили в барвистий світ краси, фантазії і натхнення. Виставка відзначилася високим професійним рівнем виконання вишивок, оригінальністю та унікальністю.  

Ознайомлення зі змінами при оформленні субсидій

18 жовтня в Університеті ІІІ віку відбулася інформаційно-консультаційна зустріч із заступником начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віталієм Леонцем. Він провів роз’яснювальну роботу щодо умов призначення та продовження житлової субсидії на опалювальний період 2018-2019 рр., правильності заповнення заяви та декларації та проінформував про те, хто матиме право на призначення субсидій. Отримана інформація була дуже корисною для слухачів Університету третього віку. Також вони мали змогу отримати індивідуальні консультації.

відкриття навчального року. день людей похилого віку

     У Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Камінь-Каширської РДА  1 жовтня 2018 року відбулося урочисте відкриття нового навчального року в Університеті III віку.  «Студенти» Університету  після літніх канікул знову готові поринути в нові знання, нові знайомства та радісне спілкування. В цей, по-справжньому осінній день, святкова зала була переповнена бажаючими почерпнути багатство знань.

   Привітати «студентів» прийшли, заступник голови районної державної адміністрації  Інна Бігун, заступник голови районної ради Валерій Хитрик, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віталій Леонець, які поспілкувалися з присутніми і побажали їм оптимізму, міцного здоров'я, невичерпної енергії та здобуття нових, цікавих знань в університеті.

 

   Щоб подарувати присутнім тепло та приємні хвилини відпочинку - свято супроводжувалось піснями, які підготували учасники художньої самодіяльності районного будинку культури.   Всі присутні були дуже задоволені програмою заходу, висловлювали слова щирої подяки всім учасникам свята та сподівання на подальші цікаві зустрічі.

випуск слухачів "Університету ІІІ віку"

31 травня 2018 року в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Камінь-Каширської РДА відбулось  урочисте закінчення навчального року для студентів «Університету ІІІ віку». Навчальний рік промайнув як мить…  І ось настав особливий день – випускний. З особливим хвилюванням та піднесенням, святково одягненні випускники прийшли отримати сертифікати про проходження курсу навчання для студентів «Університету ІІІ віку».

Випускники отримали привітання від гостей свята, а саме від заступника голови райдержадміністрації Бігун Інни Віталіївни, начальника відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни праці та контролю за пенсійним забезпеченням Пась Тетяни Петрівни та заступника директора територіального центру Климюка Володимира Степановича. Вони побажали щасливого життя, здійснення мрій, радості, успіху, а на заняттях щоб були уважними і зацікавленими. Також свято прикрасили своєю музичною творчістю учасники художньої самодіяльності районного будинку культури.

 

По закінченню культурної програми випускників запросили до святкового столу.

місія доброти

Гілки, побутове сміття, листя – усе це аж ніяк не прикрашає територію для відпочинку людей похилого віку . Шкільна молодь вирішила не бути осторонь та виявили ініціативу прибрати прилеглу територію Віділення стаціонарного догляду для постійного проживання. Учні НВК №1 Каменя –Каширського до робіт з благоустрою взялися із чималим ентузіазмом: якщо працювати, то старанно!

день пам'яті, примирення та перемоги

8 травня в Університеті ІІІ віку відбулася зустріч до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Працівники територіального центру привітали підопічних, серед яких було багато дітей війни, зі святом. Після зустрічі всі присутні були запрошені на урочистий концерт до Дня перемоги в районний будинок культури, де також приймали участь відвідувачі Університету ІІІ віку.

зустріч з питань призначення субсидій

26 квітня в Університеті ІІІ віку відбулася зустріч із заступником начальника управління соціального захисту населення  Леонцем Віталієм Федоровичем. Він надав детальне роз’яснення про нарахування субсидій, зміни які відбулися, документи які потрібні, та дані які беруться до уваги. Також роз'яснив хто має право на субсидію. Ця тема дуже хвилювала підопічних, які задавали дуже багато питань, на які Віталій Федорович дав детальну та вичерпну відповідь.

святкуємо великдень разом...

  Святий Великдень – одне з найбільших і найшановніших християнських свят, яке несе радість, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, укріплює віру та живить душу.

   Світле свято Великодня прийшло у кожну домівку. У всіх родинах напекли смачні паски, у кожної господині свій секрет. Ось і з’явилася нагода для слухачів Університету  ІІІ віку обмінятися рецептами, які пам’ятають від своєї бабусі ще з дитинства. 11 квітня 2018 року зустріч була присвячена святкуванню Великодня. Надзвичайну святкову атмосферу створила виставка  пасхальних  рушників наших підопічних. Пасхальна вишивка — це один з найважливіших атрибутів святкування Великодня. Незмінною залишається традиція – свій великодній рушник, жінка повинна вишита сама, вкласти в нього свою душу, поєднати ті кольори та візерунки, які подобаються саме їй.

 

    За приємним спілкуванням час пролетів швидко та непомітно. На завершення зустрічі присутні побажали одне одному душевного тепла, спокою та Божої благодаті.

Якщо мед – то ложками! Лікуйтеся ним правильно.

Що може бути кращого о цій порі за теплий чай з медом? Дехто намащує мед на хліб і додає ледь не в усі страви та напої, гадаючи, що так зміцнює свій імунітет і що меду забагато не буває. А що каже про це відомий пасічник Віктор Кондрюк? 29 березня слухачі університету ІІІ віку подивились програму де він розповів про цінність продуктів бджільництва та як правильно вживати мед, щоб не нашкодити своєму здоров’ю.

інструктаж по техніці безпеки

22 березня 2018 року у відділення стаціонарного догляду для постійного проживання людей похилого віку працівниками Камінь-Каширського районного відділу управління МНС України у Волинській області було проведено навчання по евакуації підопічних під час пожежі та правила поводження в разі виникнення надзвичайної ситуації.

Що керує світом: символи та знаки чи віра і закон

Саме на таку тему була проведена зустріч слухачів « Університету ІІІ віку». А для роз’яснення цього був запрошений протоієрей Сергій Михайлюк. Адже дуже часто в житті ми надаємо більше значення забобонам і марновірству, як от чорний кіт чи порожні відра, ніж вірі в Бога. Про це й говорив протоієрей Сергій . Він звернув увагу на те, як ми поводимося в повсякденному житті і чому саме з нами так відбувається. Також пояснив різницю між забобонами та нашою спокусою Бога. Адже часто ми своєю поведінкою дійсно спокушаємо Бога Не хочемо самі докласти зусиль щоб себе зберегти, а все покладаємо на Бога , але ж береженого й Бог береже. Також звернув увагу на те , що саме зараз під час посту потрібно бути особливо уважними.

обираємо сімейного лікаря

Починаючи із 2018 року вступив у дію Закон про медичну реформу. Цього року зміни чекають первинної ланки медицини і пацієнти зможуть обрати свого сімейного лікаря . Що це означає для пацієнта? Що потрібно робити чи не робити? Як обрати лікаря? Відповідь на ці та інші питання 22 лютого в Університеті ІІІ віку  дав заступник головного лікаря Камінь-Каширського центру первинної медико-санітарної допомоги Каширець Василь Васильович. Лікар прийшов не з порожніми руками, а приніс багато розяснювальних буклетів, щоб слухачі могли краще зрозуміти як працюватиме нова медицина. Присутні з цікавістю слухали лектора та ставили дуже багато запитань.

серце людини потребує уваги

8 лютого слухачі Університету ІІІ віку познайомилися з лікарем - кардіологом Камінь-Каширської центральної районної лікарні Савчук Оленою Володимирівною та прослухати лекцію на тему: "Серце людини потребує уваги". Лікар зауважила, що з віком у багатьох людей з'являється дискомфорт в області серцевого м'яза, який виявляється в почутті здавлювання і больових відчуттях. Але стрімкий ритм сучасного життя не залишає людині часу на те, щоб звернути увагу на своє здоров'я, прислухатися до власного організму, який сповіщає про перші симптоми хвороби. Олена Володимирівна розповіла, які перші симптоми найпоширеніших сердечних хвороб та як їх можна попередити. Користуючись отриманою можливістю, присутні задавали питання та отримували від лікаря бажані рекомендації, щодо покращення свого стану здоров’я. 

Щоб спадщина не стала проблемою

     Усе в житті має свій початок та кінець, усі життєві процеси є не відворотними. Турбуватися заздалегідь про своє майно, готувати його для передання нащадкам у нашому суспільстві все ще вважається поганою прикметою. А про те, щоб залишити заповіт і вирішити раз і назавжди проблему розподілу спадщини між родичами, люди, як правило, замислюються у вже дуже поважному віці.

 

    Більшість проблем виникає через відсутність в людей знань, необхідних для належного документального оформлення власного майна, порядку прийняття та оформлення спадщини. Тому 25 грудня в Університеті ІІІ віку відбулася зустріч з працівниками безоплатної первинної правової допомоги для інформування громадян про основні поняття у сфері спадкування, порядок оформлення заповіту, отримання спадщини за заповітом та законом  та які проблеми найчастіше виникають при оформленні спадщини. Лекція пройшла цікаво і змістовно та викликала неабиякий інтерес наших «студентів».

Ходить містом коляда

Новорічні свята завжди були однією із найважливіших подій у житті кожної людини. Адже саме в такі дні родина збирається разом за одним столом, щоб об’єднатися,  поспілкуватися та відчути дружнє тепло.  Саме тому 11 січня 2018 року в приміщенні територіального центру  зібралися однією великою родиною відвідувачі Університету ІІІ віку. Кожен присутній на цьому заході занурився у прекрасну святкову атмосферу, і відчув тепло та щире відношення до себе.

Концертну програму для підопічних підготував аматорський ансамбль «Криниченька» села Грудки. Вони розважали запрошених гарними колядками, дзвінкими щедрівками та добрими і щирими побажаннями. Тiшило те, що пiдопiчнi мали можливiсть згадати старовиннi  колядки. Підопічні чудово провели час та головне – поринули в атмосферу феєричного казкового таїнства, що зветься Різдво Христове.

Вітання підопічних з Новим Роком

На передодні Новорічних  та Різдвяних свят, 29 грудня з найщирішими привітаннями до мешканців відділення стаціонарного догляду завітав директор територіального центру Петро Денисович Новосад. Разом із завідуючим відділенням стаціонарного догляду Ярославом Васильовичем Митчиком, вони привітали підопічних з новорічними святами, побажали міцного здоров’я, миру, добробуту, тепла та вручили новорічні подарунки. Підопічні задоволені візитом гостей та щиро дякували за свято та увагу до себе, просили приїздити частіше і не забувати їх.

 

Передноворічна зустріч в Університеті ІІІ віку

    Щороку ми з нетерпінням чекаємо на новорічні свята, і справа тут не тільки в тривалих святкових вихідних днях, а в тій новорічній атмосфері, яка дозволяє нам по-справжньому відчути святковий настрій. Ця особлива атмосфера зустрічі знайомих людей, дарує кожному добрий настрій, заздалегідь налаштовує на приємні несподіванки, жарти та веселощі. Саме тому, на передодні Нового 2018 року пройшла зустріч з відвідувачами Університету ІІІ віку.  

      На свято завітав заступник директора територіального центру Климюк Володимир Степанович. Він привітав всіх присутніх з наступаючими новорічними та різдвяними святами, побажав міцного здоров'я, натхнення, сімейного добробуту, радісних посмішок, любові, миру, процвітання.

     Підопічні чудово провели час. Всі гості були задоволені святом, яке підготували працівники територіального центру та дякували за весело та змістовно проведений  час.

зустріч з протоієреєм Сергієм Михалюком

14 грудня в Університеті ІІІ віку відбулася зустріч з отцем Сергієм Михалюком на тему: «Віра зцілить ваші душі. Уроки духовності». Отець провів цікаву і змістовну лекцію, він розповів про винекнення посту, ціль, як потрібно вести себе під час постіння, що написно в святому писанні та що говорять отці Церкви про піст.

    На кінець лекції священник відзначив, що: «Піст тілесний, без посту духовного, нічого не приносить для спасіння душі, навіть навпаки, може бути і духовно шкідливим, якщо людина, утримуючись від їжі, переймається свідомістю власної переваги від свідомості того, що вона постить. Справжній піст пов'язаний з молитвою, покаянням, з утриманням від пристрастей і пороків, викоріненням злих справ, прощенням образ, з утриманням від подружнього життя, з виключенням розважальних і видовищних заходів, перегляду телевізора. Піст не мета, а засіб - засіб упокорити свою плоть і очиститися від гріхів. Без молитви і покаяння піст стає лише дієтою».

Допомога громадянам з обмеженими можливостями

Напередодні відзначення 3 грудня Міжнародного Дня інваліда у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги завдяки спонсорській допомозі підприємців міста Скоць Л.В., Голянського І.М., Марчука І.В., Сичинського Г.А., Соловей Р.В., магазина «Дбайливий тато» для громадян з обмеженими можливостями дирекцією територіального центру були вручені подарункові набори, на суму 2392.00 грн. Подарункові набори (господарські товари) отримали 22 інваліди, які згідно обстеження матеріально-побутових умов проживання потребують допомоги. Головне завдання роботи територіального центру: підтримати людей з обмеженими можливостями не лише з нагоди Міжнародного Дня інваліда, а й щоденно надаючи їм соціальну допомогу і підтримку. Створити такі умови, щоб люди відчували себе в нашому суспільстві захищеними.

міжнародний день інвалідів

   30 листопада в Університеті ІІІ віку відзначили Міжнародний день інвалідів. Безумовно, цей день не є святковим. На долю цих людей випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Треба пам’ятати цей день та завжди підтримувати людей з обмеженими фізичними властивостями.

   На заході були присутні  заступник директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Климюк Володимир Степанович та головний спеціаліст у справах інвалідів, ветеранів війни та праці Півницька Олена Миколаївна. Вони щиро зичили всім і кожному міцного здоров’я, тепла, любові й поваги.

   Для запрошених підопічних-інвалідів з концертною програмою виступили учасники художньої самодіяльності районного будинку культури, які подарували свою любов через пісенну творчість. Після концерту підопічні в дружній, гостинній атмосфері довго спілкувались між собою за запашним чаєм.

Після таких заходів чітко усвідомлюєш, що не єдиним хлібом живе людина! І що добра посмішка, лагідне слово відігріває серця підопічних і подібне спілкування необхідне у їхньому непростому повсякденні.

 

зустріч з працівником управління Пенсійного фонду

Працівники Камінь-Каширського управління Пенсійного фонду постійно працюють над удосконаленням форм і методів інформаційно-роз'яснювальної роботи. Вчасно та всебічно поінформувати людину, донести до громадянина розуміння механізму роботи системи пенсійного забезпечення, надати інформацію як про свою пенсію, так і про суть усієї системи загалом — таке  завдання ставлять пенсійники на зустрічах з населенням.

 

З цією метою 23 листопада на зустріч в Університеті ІІІ віку запросили заступника начальника управління Пенсійного фонду Людмилу Андріївну Михалік. Людмила Андріївна розкрила тематику, яка є найбільш актуальною на сьогодні, стосовно перерахунку пенсій та про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій.  Після лекції слухачі мали можливість задати ряд запитань,  які їх цікавлять, та отримати змістовні та вичерпні відповіді.    

зустріч з хірургом

  9 листопада слухачі Університету ІІІ віку  зустрілися з лікарем – хірургом Голубкою Олександром. В своїй лекції «Коли варикоз потребує оперативного втручання» він познайомив присутніх з причинами виникнення захворювання варикозу, її симптомами і стадіями. Лікар розповів про способи лікування варикозу, про те, що не можна запускати захворювання, зупинився на хірургічному лікуванні. Протягом всієї лекції учні мали змогу задавати запитання, на які отримали професійні відповіді та коментарі. В кінці зустрічі «студенти» подякували лікарю за цікаву і змістовну лекцію. 

соціальний захист людей похилого віку

26 жовтня співробітників Камінь-Каширської безоплатної первинної правової допомоги було запрошено на участь в «Університеті третього віку» для проведення заняття на тему: «Соціальний захист людей похилого віку». Вони розповіли про соціальні та правові аспекти захисту людей похилого віку та основні напрями та механізми реалізації державної соціальної політики щодо громадян старшого покоління.

    Також  в ході проведення лекції присутніх було проінформовано про те, що почало свою  роботу бюро з безоплатної правової допомоги та надано інформацію про основні завдання, напрями діяльності та категорії осіб, яким може надаватися безоплатна вторинна правова допомога.

 

 

Цукровий діабет- це не хвороба, а спосіб життя

Сьогодні в Університеті ІІІ віку було запрошено  лікаря –ендокринолога Зубок Світлану. Акцентуючи на тому, що діабет – це не хвороба, а спосіб життя, лікар цікаво і доступно розповіла, як виявити недуг на ранніх стадіях, які симптоми та особливості перебігу, розвінчала міфи про те, що цукровий діабет начебто можна вилікувати, і застерегла від часто рекламованих «чудо-ліків» та 100% гарантії видужання від народних цілителів. Наші студенти дізналися багато цікавого і потрібного.

відкриття навчального року

   29 вересня в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулося відкриття нового навчального року в Університеті третього віку та  відзначили день Ветерана та людей похилого віку. В цей, по-справжньому осінній день святкова зала була переповнена бажаючими почерпнути багатство знань.

   Привітати «студентів» прийшли заступник голови районної ради Валерій Хитрик, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віталій Леонець та  заступник директора територіального центру Володимир Климюк.

 

  Святкову урочистість у цей день допомагали підтримувати музичні номери у виконанні вихованця дитячої школи мистецтв –  Пасічка Павла та аматорського ансамблю «Криниченька » села Грудки. Супутниками свята були гарний настрій, посмішки та жарти. Урочистості пройшли в теплій дружній атмосфері і закінчилися вручанням символічних подарунків та чаюванням.

СВЯТО випускного

Зазвичай слово «випускник» ми пов’язуємо з веселою шкільною юністю, яка виходить на самостійний шлях життя. Та в сучасному житті випускні вечори є і у людей поважного віку, тобто пенсіонерів. Так, 30 травня 2017 року в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Камінь-Каширської райдержадміністрації відбувся святковий випуск слухачів «Університету третього віку». З особливим хвилюванням та піднесенням, святково одягненні випускники прийшли отримати сертифікати про проходження курсу навчання.

    Щасливі, усміхнені студенти приймали привітання від гостей,  які були запрошені на урочистий захід - голови районної державної адміністрації Валерія Савовича Дунайчука, заступника голови районної ради Сергія Олександровича Дмитрука та начальника управління праці та соціального захисту Максима Максимовича Демедюка . Багато теплих слів та побажань здоров’я, успіхів , миру і добробуту лунали від  директора територіального центру Новосада Петра Денисовича.

З пісенним привітанням виступила вихованка дитячої школи мистецтв Михальова Соломія. А ще потішив своїм виступом глядачів народний фольклорний колектив «Криниця» села Видерта. Наприкінці концертної програми всіх учасників заходу чекав смачний святковий стіл.

 

    Сьогодні Університет третього віку чекає нових студентів. Запрошуємо всіх стати частиною нашої дружної сім’ї! Відкрийте для себе нові знання, гарних друзів, радість спілкування та незрівняні враження від повнокровного життя.  

Зустріч з лікарем -травматологом. Виставка "Рушничок"

   19 травня відбулася цікава і корисна зустріч з лікарем-травматологом Голубкою Василем Івановичем,  за темою «Захворювання суглобів і кісток. Переломи в людей похилого віку». Лікар провів цікаву, змістовну , необхідну лекцію. Слухачі уважно  слухали, запитували лікаря  за наслідки після травм,  які їх спіткали  на життєвому шляху, отримували змістовні  відповіді та поради. Зустріч з лікарем-травматологом  надихнула  слухачів  берегтися від  травм, дбати про здоров’я у їх віці  та використовувати  поради  лікаря у житті. До дня вишиванки лекція була проведена в українському стилі,  присутні були одягнені у вишиті сорочки. Також було організовано виставку робіт «Рушничок» слухачів Університету, де вони могли показати які вправні майстрині.

72- річниця Перемоги

 5 травня у Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулося свято з нагоди 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Під час зустрічі всіх присутніх ветеранів та дітей війни привітали з Днем Перемоги теплими словами та квітами.  Для присутніх була підготовлена концертна програма учасниками художньої самодіяльності районного будинку культури.   Після концерту всі були запрошені до святкового столу і мали можливість поспілкуватися у невимушеній атмосфері один з одним та поділитися спогадами.  Зустріч пройшла у теплій та дружній атмосфері.

Наша паска найсмачніша...

Саме під такою назвою до одного із найвеличніших релігійних свят – святої Пасхи пройшов захід у міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Кожен із відвідувачів Університету ІІІ віку мав змогу поділитися своїми рецептами та секретами смачної паски, а також пригостити всіх своїми пасхальними шедеврами за святковим столом і показати якими вони є вправними господинями.

Лекція " обережно шахраї"

Останнім часом спостерігається тенденція до зростання кількості шахрайств. Перед шахраєм мимоволі ми відчиняємо не лише двері, а й душу, яку він  також умудряється обчистити як липку, забравши віру в людську доброту і щирість. Тому 7 квітня в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)відбулася лекція на тему: «Обережно шахраї. Поради працівника правоохоронних органів».  Лекцію читав начальник відділу превенції Камінь-Каширського відділу поліції Андрій Шумік. Він розповів про найпоширеніші випадки шайхрайства та  що потрібно робити щоб його попередити. Працівник міліції закликав слухачів не довіряти не знайомим людять  і бути більш обачнішими.

Зустріч з лікарем-офтальмологом

Для кожного з нас власне здоров’я та здоров’я близьких і рідних найвища цінність. Саме тому кваліфіковані поради та корисна інформація ніколи не були зайвими. Для слухачів Університету ІІІ віку 24 березня у Територіальному центрі відбулася зустріч з місцевим лікарем – офтальмологом Наталією Степанівною Цимбалюк.  Наталя Степанівна лікар з багаторічним стажем, досвідом та просто хороша людина,  яка давно користується довірою та повагою серед своїх пацієнтів та жителів району.  Темою сьогоднішньої зустрічі була одна з найпоширеніших проблем людей похилого віку – «Глаукома, катаракта та інші захворювання очей». Лікар розповіла про симптоми найпоширеніших захворювань зору, про способи запобігання та лікування зорових недуг. Слухачі мали змогу поспілкуватися з лікарем, кожен з присутніх отримав корисну для себе інформацію щодо стану здоров’я.

Пророк з україни. шевченко Т.Г.

Тарас Григорович Шевченко…Без його імені ми не можем уявити нашої літератури, нашої культури, нашої країни. До 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка – видатного поета, художника, митця, якого знають і шанують у всьому світі, було підготовлено захід для слухачів Університету ІІІ віку. Присутні переглядали відео фільм про біографію Великого Кобзаря та згадували історію життя відомого поета і художника,читали його вірші, найбільшу активність проявили Гунчик Марія Кузьмівна та Грисюк Ніна Іванівна .  Після заходу всі присутні були запрошені до районного Будинку культури на урочистий концерт до дня народження Тараса Шевченка.

У ТЕРИТОРІАЛЬНОМУ ЦЕНТРІ ЖІНОК ПРИВІТАЛИ З 8 бЕРЕЗНЯМ

На передодні відзначення Міжнародного жіночого дня 8 Березня у територіальному центрі була проведена виробничо- урочиста нарада працівників  за участю  начальника управління соціального захисту населення  Максима  Демидюка  та заступника  начальника управління соціального захисту населення Віталія  Леонця.Директором   територіального центру  були  підведені  підсумки  роботи  тер центру за 2016 рік та визначені основні завдання  діяльності  установи у 2017 році.В актовому залі адмінприміщення  зібралося  біля сотні працівників серед яких найбільше жінок.Максим Демидюк та Віталій Леонець привітали  жінок трудівниць з святом ,а директор територіального  центру Петро Новосад до слів привітання вручив  жінкам квіти.

Свято  8 Березня у територіальному центрі

З першим теплим подихом весни розквітають ніжні весняні квіти і разом з ними до нас приходить чудове свято – Міжнародний жіночий день.

Напередодні   свята  3 березня   у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)  для  слухачів Університету ІІІ віку  й одиноких  громадян був організований святковий захід. Привітати жінок  з святом  завітала   заступник голови районної державної адміністрації  Інна  Бігун.   Від імені чоловіків жінок привітав директор територіального центру Петро Новосад. Побажання міцного здоровя,благополуччя,злагоди   запрошені зустрічали  оплесками. Приємні хвилини відпочинку і спілкування із піснею  про матір підготували  учасники художньої самодіяльності районного будинку культури. Присутні  дякували  за чудову можливість спілкування, адже цього так не вистачає людям старшого віку. Свято продовжувалося  за святковим солодким столом та запашним чаєм. Працівники територіального центру  для  гостей  святкового заходу підготували  гарні букети з весняних котиків.

звіт про роботу територіального центру за 2016 рік

Зважаючи на внесені зміни у структуру територіального центру   протягом 2016 року   виявлено    і  обслужено    1661   громадян похилого віку та інвалідів, які перебувають  у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування через немічність, інвалідність чи похилий вік з них;

-  2 відділеннями соціальної допомоги вдома обслужено 920 одиноких громадян похилого віку  в т.ч.  214  інвалідів( з них  133 особи  рішенням комісії створеної при райдержадміністрації  звільнені від плати за соціальне обслуговування );

- відділенням  організації надання адресної натуральної та грошової допомоги  обслужено 684 громадян похилого віку в т.ч. 55 інвалідів;

-відділенням стаціонарного догляду  обслужено 27 одиноких громадян в т.ч.13 інвалідів;

         -в «Університеті ІІІ віку» соціально-педагогічну послугу отримали 42 пенсіонери.

Штатна чисельність   територіального  центру  складає 122 шт. одиниць,а фактично працюючих – 134 чол.Соціальних робітників – 65,9 шт одиниць., безпосередньо працюючих по обслуговуванню одиноких непрацездатних   громадян  –  88 чол. (9 чол. в місті та 79 чол. в селах району). Навантаження на одного соціального робітника становить 8-12 чол. ( При  нормі 6 чол. в селі та 10 чол. в місті ). Відповідно до затверджених графіків роботи соціальні робітники відвідують  своїх підопічних не менш 2 разів на тиждень та надають  їм послуги відповідно до укладених договорів

За  2016 рік  відділеннями соціальної допомоги вдома  надано 495649  соціально-побутових послуг.

     Відділенням організації  надання адресної натуральної та грошової допомоги, яке створене з 1 червня 2016 року   надано  1621 послугу з них;

   -допомога в оплаті комунальних послуг  - 60 послуг;

   - доставка медикаментів - 79 послуг;

   - перукарських    -120 послуг;

   -  ремонту одягу  -99 послуг;

   -  допомога в оформленні  документів-  691 послуга;

    -порізка ,рубання дров – 6  послуг;

    -надання гуманітарної допомоги  543  послуги ;                                                                                  

     -транспортних  - 23 послуги.

Серед нових видів соціальних послуг та інноваційних моделей соціальної роботи у територіальному  центрі  є:

- запровадження мультидисциплінарного підходу  для надання соціальних послуг. З початку року   мультидисциплінарною командою надано 855 послуг;

- створення за  рахунок  благодійної допомоги  пункт прокату  технічних засобів реабілітації,послугами  якого скористалося   89 осіб;

   На  протязі  2016 року було проведено 38 перевірок роботи соціальних робітників. Результати перевірок неодноразово були розглянуті на  робочих нарадах. Роботу соціальних робітників  вважаємо задовільною. На протязі року скарг не надходило.

 Відділення стаціонарного догляду постійного проживання розраховано на  25 ліжко-місць. За  станом на 01.01.2017 року  проживає 19 осіб з них 11 осіб повністю прикуті до ліжка . У відділенні забезпечено цілодобове чергування середнього та молодшого медичного персоналу. Вартість проживання у відділенні стаціонарного догляду  одного підопічного  становить 166,0 грн. в день  або  4974,3 грн. на місяць. Харчування  4-разове  і складає  41,57 грн. в день. Виконання  норм харчування підопічних за рік  складає 87,25 % .Для  функціонування відділення силами соціальних робітників  в осінньо-зимовий період заготовлено 2,3 т картоплі та 1,5т овочів. Власними силами проводиться поточний ремонт приміщення  відділення та в кімнат підопічних. Пепереобладнано  приймальне  відділення,ванну , пральню,  огороджено  та озеленено територію стаціонару на що використано –96,4 тис грн..придбано метало профіль та лісоматеріал  для ремонту даху відділення на що ввикористано 145,6 тис.грн..

   Співпрацюючи з  благодійними організаціями «Плече»,»Дитяча місія.Україна»   для підопічних  придбано функціональні  ліжка. Плануємо  добудувати   кухню.

З метою  надання  якісних  соціальних  послуг громадянам похилого віку ,інвалідам територіальний центр тісно співпрацює з:

- релігійною організацією Церква ЄХБ »Віфанія», церква с.Раків-Ліс, церква ЄХБ м.Камінь-Каширський. З початку року отримано   гуманітарної допомоги (ікони, кухонне та побутове обладнання для стаціонарного відділення, б/в одяг та взуття) на суму  27,9 тис.грн;

 -благодійним фондом ВОБФ «Дитяча місія.Україна», ВОБФ «Плече»,. БО «Фонд. Щастя дітям». З початку року отримано гуманітарної допомоги  б/в одягом,взуттям на суму    71,4  тис.грн.

- підприємцями району Глодік О.П., Сельвесюк Т.І. та Ярошик В.І. З початку року отримано промислових та продовольчих товарів на суму – 7,5 тис.грн.

До   Різдвяних свят   від благодійного фонду «Дитяча Місія.Україна» отримано  продуктові подарунки на суму 10,8 тис грн..

5.Пріоритетні напрями удосконалення діяльності територіального центру:

-постійно проводити роботу по виявленню громадян,які опинилися в складних життєвих обставинах і вивчення індивідуальних потреб у соціальних послугах;

-продовжувати удосконалення,розширення надання соціально-педагогічної послуги «Університет ІІІ віку»;

-завершити  поточний ремонт  кімнат  відділення стаціонарного догляду та благоустрій території. Будівництво нової кухні та заміна даху відділення.

-зміцнення матеріально-технічної бази терцентру  шляхом залучення позабюджетних коштів,спонсорської допомоги.

лекція лікаря-онколога для слухачів "Університету ІІІ віку"

Чорнобильська трагедія трапилася у далекому 1986 році, але відголоски її ми чуємо й нині. Адже слово «рак» , «онкологія» ми зараз так часто чуємо. Тому для наших слухачів « Університету ІІІ віку» була проведена 17 лютого зустріч з лікарем-онкологом Камінь-Каширської ЦРЛ Перепелицею І.Д.. Щоб допомогти нашим підопічним бути здоровими. Тому що , як каже лікар , набагато більша ймовірність позитивного результату лікування при ранньому виявленні , при своєчасному діагностуванні, ніж в тяжкій ,задавненій формі. Ігор Данилович розповів присутнім про симптоми цієї недуги, як самому в домашніх умовах себе обстежити, про важливість обстеження, що потрібно не боятись йти до лікарів. Наші слухачі слухали з великою зацікавленістю , а також ставили лікарю багато запитань. Питання були різноманітні, але самим цікавим було про нетрадиційні методи лікування ( гриб Веселка,болиголов,очищений керосин та інші), на яке Ігор Данилович дав ґрунтовну відповідь.

Зустріч з працівниками Пенсійного  фонду.

Дуже актуальним в районі  для пенсіонерів  на сьогодні  є  питання  перерахунку  та підвищення пенсії.  3 лютого 2017 року  на зустріч з  слухачами Університету ІІІ віку Територіального центру   запросили  Людмилу Андріївну Михалік. Вона  роз’яснила   порядок розрахунку пенсії,перелік необхідних документів для її призначення і про те ,що  розмір пенсії залежить від   страхового стажу та    розміру заробітної плати. Який  розмір мінімальної пенсії та що таке прожитковий мінімум. Пенсіонери засипали Людмилу Андріївну безліччю запитань. Але щоб правильну  отримати відповідь радила  індивідуально  звертатися в Управління пенсійного фонду, де працівники   піднявши  пенсійну справу нададуть потрібну  інформацію. За чашкою запашного чаю     всі   гамірно  спілкувалися, а Марія Кузьмівна Гунчик  своїми гуморесками   підбадьорювала  аудиторію пенсіонерів. З Днем народження  працівники терцентру  привітали Цюрик Лідію Петрівну -активного слухача Університету ІІІ віку.Час зустрічі  швидко проходить ,але на душі  залишається багато позитивних  вражень.

"Коляда йде – радість всім несе"

"Коляда йде – радість всім несе" саме пiд такою назвою 19 січня на Водохреща утериторiальномуцентрiсоцiального обслуговування (надання соцiальних послуг) в Університеті ІІІ віку було органiзовано свято. Тут лунали колядки i щедрiвкивiд вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості, а різдвяні привітання,  які пiдготував цей колектив порадував усiх хто прийшов на свято. Також гарні колядки, дзвінкі щедрівки та добрі побажання линули від працівників територіального центру та Будинку культурисела Грудки. Тiшило те, що слухачі Університету мали можливiстьразо поколядувати та прославити народження Христа. Тепло i радiсно було у всiх на душiвiдспiлкуванняза запашним чаєм та святковим столом.

Привітання  з  Різдвом  Христовим

В дні Різдвяних святкувань ми звикли до прекрасних, сповнених великої духовної радості та простоти, дитячих вітань і колядуваньНастоятель храму Благовіщення Пресвятої Богородиці с. Раків Ліс прот. Миколай Смолярчук разом із молодими церковними хористами відвідали мешканців Камінь-Каширського стаціонарного відділення для одиноких і привітали їх з Різдвом Христовим. Сльози радості були на очах стареньких, коли вони слухали колядки і самі намагалися підспівувати,

Отець Миколай вручив кожному мешканцю даного закладу різдвяного солодкого подарунка та побажав у світлій радості провести цей святковий час і дочекатися до Різдвяних свят в наступному році.

Добром зігріті

На передодні Новорічних та Різдвяних свят, 27 грудня 2016 р. до мешканців відділення стаціонарного догляду  завітав представник Волинського благодійного фонду «Волинська родина» у Камінь-Каширському районі Іван Тимофійович Шевчук та директор територіального центру Петро Денисович Новосад. Вони привітали їх з наступаючим святом та вручили для 20 підопічних щедрі і смачні гостинці. Кожна людина залишає після себе слід на землі. Приємно усвідомлювати, що і в нашій країні є люди, чиї серця, наміри і дії спрямовані на творення добра, радості, віри в краще майбутнє.

свято для ветеранів в територіальному центрі

6 травня 2016 року в територіальному центрі проведено святковий захід, присвячений Дню  Перемоги у Великій Вітчизняній війні .

На свято були запрошені ветерани, члени сімей воїнів загиблих в роки  Великої Вітчизняної війни, діти війни

Учасників заходу  тепло привітав зі святом заступник директора  територіального центру Климюк Володимир Степанович.завідувачка відділення  Козак Валентина Петрівна і  побажали  їм  міцного здоров’я, чистого мирного неба, стабільності в цей непростий для української держави час та подякували за патріотизм , який вони проявляли, відстоюючи   і будуючи мирне, спокійне життя для своїх нащадків.З Днем народження  напередодні свята   привітали  Швед Олександру Денисівну .Гунчик Галину Василівну та      Грисюка  Івана  Степановича. Пісні своєї юності з піднесенням співали  усі запрошені.Лук’янчук  Микола  Федорович  читав патріотичні вірші.Кожне свято у територіальному  центрі  не  обходиться  без  святкового  солодкого столу та запашного чаю..З гарним піднесеним  настроєм розходилися гості.

Свято пасхи для одиноких

Свято Пасхи для одиноких

 Пасха – найбільш світле християнське свято. Свято перемоги добра над злом, життя над смертю, свято добра. Саме в такі дні серця людей відкриті як ніколи для добрих вчинків. Це свято входить у кожну домівку з Божим благословенням, сповнює віри в краще майбутнє, духовно очищає.

 

На передодні Пасхальних свят Підприємець Зубач Микола Павлович виділив 24 паски для одиноких громадян м.К-Каширського та для підопічних стаціонарного відділення постійного проживання.Директор Територіального центру  та  настоятель Раківліської  Благовіщенської  церкви Сіжук  Ростислав Миколайович особисто в руки вручили паски  кожному мешканцю відділення та  побажали  щоб у їхні серця разом з  Великоднім передзвоном ввійшло душевне тепло і спокій та Божа  благодать.Передставниками   християн Євангельської  церкви була виділена спонсорська допомога  у вигляді цукерок та  букетів квітів.

Святкування 8 березня

 

4 березня  2016 року   у відділенні  соціально - побутової   адаптації   відбулось урочисте  заняття  слухачів Університету  ІІІ віку   присвячене Міжнародному  жіночому дню  8 Березня .

Щирими   словами   привітали    жінок ,  35 активних  слухачок   Університету ІІІ віку                 голова   районної  державної  адміністрації   Валерій  Дунайчук  ,заступник голови                     районної ради Сергій  Дмитрук , заступник  начальника   Управління соціального захисту          населення  Віталій  Леонець .

Директор  територіального центру   Петро  Новосад   також привітав   учасників заходу  зі  святом  і  вручив    календарі   з фотографіями  найцікавіших  моментів    на  заняттях  в Університеті  ІІІ віку.У вінок привітань гармонійно вплітались пісні «Про Україну» та «Молитва про маму»  у  виконанні  бандуристки  школи  мистецтв  Гапонюк Марини. Вихованці  будинку  школяра вітали  бабусь  віршами ,гуморесками і  букетами  весняних  котиків. Свято весни  і  жіночності завжди налаштовує  на світлі почуття, весняний настрій, даючи можливість  ще раз  осягнути  всю  значущість того, що  відбувається в нашому  житті  під  знаком  Жінки  -  богині  краси  та любові,  берегині  родоводу, зразка чарівності та неосяжності життя. Як завжди свято продовжилося за солодким столом   та чашкою запашного  чаю

Екскурсія у краєзнавчий музей

                                                   Екскурсія у краєзнавчий музей

26 лютого 2016 слухачі Університету ІІІ віку вирішили відвідати краєзнавчий музей міста. Культура завжди позитивно впливає на людину незалежно від того, скільки їй років, яким видом діяльності вона займається , на її побут, дозвілля, мислення, етику, етикет. Культура здійснює зв*язок особистості і суспільства, дає можливість побачити зв*язок часів, історію свого народу, історію рідного краю. З історією створення музею слухачів ознайомила директор музею Наталія Пась – справжній фахівець, організатор, ентузіаст музейної справи, яка проводить велику роботу по дослідженню та вивченню історії  краю. Краєзнавчий музей був створений у грудні 1980 року. Засновником музею, його першим директором і автором експозиції  був невтомний краєзнавець, вчитель Камінь-Каширської середньої школи Василь Кмецинський.

Музей розповідає про природу та історію Камінь-Каширщини, древньої Волинської землі. Камінь-Каширський є одним з найдавніших міст України. Перша писемна згадка про місто зустрічається у Галицько-Волинському літописі під 1196 роком. Експозиція музею розміщена у  5  залах  де  налічується  понад 3 тисячі експонатів.

З нетерпінням чекали слухачі Університету цієї екскурсії.А чому саме ми зрозуміли коли побачили  їхні вироби: вишиті рушники – Літвінчук Ніни Яківни, Дмитрук Ганни Олексіївни вишивка портрета Т. Г. Шевченка з нагади його 200-річчя – Гунчик Марії Кузьмівни, картина випалювання по дереву Подшивалкіна Валентина Григорівна. Виявилося, що наші слухачі є активними збирачами і творцями історії краю. Дуже цікаво було побачити народний одяг, чудові вишивані сорочки, рушники, яскраву українську кераміку, вироби з дерева, наприклад кросна, або фісгармонію 1870 року.

В музеї багато документів, книг, які розповідають про історію  краю і історію нашого  рідного міста. Всі ми були дуже задоволені екскурсією і відчули свій зв'язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій рідній землі і створювали її красу.

Хто незнає своєї історії той не має майбутнього!

 

 

 

 

Освячення молитовної кімнати при стаціонарному відділенні для одиноких

26 січня в приміщенні стаціонарного відділення для одиноких м. Каменя-Каширського було освячено молитовну кімнату на честь Волинської ікони Пресвятої Богородиці.

З благословення Високопреосвященнішого Ніфонта Митрополита Волинського і Луцького Чин освячення очолив благочинний прот. Стефан Михалюк. Разом із отцем благочинним молився настоятель храму Благовіщення Пресвятої Богородиці с. Раків Ліс прот. Миколай Смолярчук, який духовно опікується мешканцями даного закладу.

Під час молитви були присутні представники районної влади, яким отець Стефан подякував за допомогу в духовній підтримці тих, кому випадає доживати тут своє земне життя.

Відтепер у відділенні буде спеціально облаштована кімната, де старенькі та одинокі зможуть молитися, приступати до святих Таїнств і спілкуватися зі своїм духовним  наставником.

         Святкування нового року

    Щороку ми з нетерпінням чекаємо на новорічні свята, і справа тут не тільки в тривалих святкових вихідних днях, а в тій новорічній атмосфері, яка дозволяє нам  по-справжньому відчути святковий настрій. Саме тому, на передодні Нового 2016 року,  відділення соціально-побутової адаптації територіального центру запросило до себе усіх бажаючих приєднатися до святкування. Зібралося  більше як 25 чоловік, серед  яких і  слухачі Університету ІІІ віку. Споконвіку новорічне свято було і завжди буде прекрасним,унікальним дарунком природи і долі. Воно державне і народне,родинне і загальнолюдське. Кожна людина сподівається на добро і надію на краще. І таку надію нам завжди несе Новий рік. Присутніх привітали з Новим роком та Різдвяними святами заступник директора територіального центру В.С. Климюк та завідувачка відділення  В.П.Козак. І звичайно, були присутні головні дійові особи новорічного заходу Дід Мороз та Снігуронька з новорічними побажаннями та  подаруночками.

     Свято пройшло за солодким столом  весело, змістовно та цікаво, із загадками та конкурсами, відвідувачі територіального центру отримали море насолоди та купу позитивних емоцій, додому  поверталися зі справжнім новорічним настроєм.

              Допомога  воїнам в АТО

Зважаючи  на  політичну  ситуацію  в  державі ,пригнічений  психологічний  стан жінок-матерів,чиї  сини захищають  нашу  незалежність  на сході  країни   у відділенні   соціально-побутової   адаптації   Територіального   центру    ще   рік   тому   і  виникла   ідея   на  основі   гуртка  «В‘язання»  провести акцію «Руки бабусь зігріють   воїнів   АТО»  і  нав’язати  солдатам  теплих шерстяних  шкарпеток. Але так  склалося  що  в  однієї   учасниці    акції   Коханюк Валентини Михайлівни     нашу незалежність  захищає   двоє   синів   Валентин і Олег. Перед  Новим  роком  син  Олег  в день народження  мами   приїхав у відпуску. От  і  вирішили  пенсіонери перед Новорічними святами морально  підтримати  бійців  у зоні АТО  і  передали  25  пар  теплих  шкарпеток .Директор терцентру та всі працівники щиросердечно  привітали  Коханюка Олега  та його побратимів -воїнів  АТО   із  Різдвяними святами і  побажали  міцного здоров’я,миру, швидкого повернення в свої сім’ї.

Святкування дня інваліда

Щороку      3   грудня   разом  із  світовою  спільнотою  в  Україні   відзначають   Міжнародний   день  інваліда. Цей  день є нагадуванням людству про обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства-людей з обмеженими можливостями.

На  захід  ,який  відбувся  03.12.2015 року  у  Територіальому  центрі    зібралося більше ніж 25 інвалідів різних категорій.тих хто  не змирився з недугом і на долю яких випало  нелегке   життєве    випробування.

Навіть з сільської глибинки села Фаринки  завітала   Фарина Руслана  Михайлівна,яка   будучи  з дитинства   на  інвалідному візку  знайшла  в  собі  сили  виховати  доньку.

Зі щирими словами до присутніх звернулися голова районної державної адміністрації  Валерій Дунайчук, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Максим Демидюк, керуючий справами районної ради Валерій Хитрик  та директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації  Петро  Новосад.

Керівник району зазначив, що влада ніколи не стоятиме осторонь проблем громадян з обмеженими можливостями, позаяк забезпечення їх прав на соціальний захист є надзвичайно актуальним і в зв’язку з подіями, які відбуваються на сході України.

Директор територіального центру Петро Новосад   наголосив, що потрібно підтримувати людей особливої долі, частіше спілкуватися з ними та цікавитися, яка допомога їм потрібна.

Для запрошених  була організована культурна програма  підготовлена  працівниками дитячої бібліотеки та учасниками художньої самодіяльності Районного будинку культури.

За солодким столом  організованим за рахунок  благодійної допомоги  місцевого Підприємця Соловей  Т.С.  та  пахучим  чаєм  присутні   могли поспілкуватися,поділитися буденними проблемами.